Gizlilik, Güvenlilik ve Garanti

Gizlilik İlkeleriniz ve politikanız nedir ?

Güvenlik ve gizlilik ilkelerimiz yaptığınız alışverişlerde ve vermiş olduğunuz kişisel bilgilerdeki güvenlik ve gizlilik sınırlarını belirlemek amacı ile belirlenmiştir. Sitemizi ziyaret etmek için herhangi bir kişisel bilginizi bize vermek zorunda değilsiniz. Fakat orijinalkulup.com hizmetlerinden yararlanmak için üye olmanız ve bazı kişisel bilgilerinizi paylaşmanız gerekmektedir. Sitemizde bulunan kayıt formlarında üyelerimizin yerine göre; ad, soyad, e-posta ve posta adresi, telefon numarası, kredi kartı bilgileri, iletişim bilgileri, hesap numarası gibi finansal bilgilerini ve vergi numarası, kimlik numarası kişiye özel bilgilerini girmeleri gerekebilmektedir. İletişim bilgileri üyelerimizle iletişime geçmemiz için gereklidir. Ayrıca, orijinalkulup.com yaptığınız alışverişlerde ürünü teslim edebilmek için adınızı ve adresinizi bilmek zorundadır. Üyelerimiz isteğe bağlı olarak sistemimizden kayıtlarını sildirebilirler. Alınan finansal bilgiler satın alınan ürün ve hizmetlerin bedelinin tahsil edilmesinde ve diğer gerek duyulan durumlarda kullanılacaktır.

E-posta adresiniz ve telefon numaralarınız hiçbir şekilde başka kuruluşlara dağıtılmayacak ve e-posta ile pazarlama yapmak amacıyla kullanılmayacaktır. Ancak üyelerimizin isteği dahilinde orijinalkulup.com tarafından bilgilendirme amaçlı duyurular yapılabilmektedir.

Orijinalkulup.com'da
bir ürün satın alırken kullandığınız kredi kartı bilgileriniz Banka güvencesindedir, Üye Mağazalar veya üçüncü şahıslar kredi kartı bilgilerinizi göremezler.

Dilediğiniz an üyelik iptali için sitemizdeki iletişim sayfamız içerisinde bulacağınız "iletişim formu'ndan bize ulaşabilirsiniz. Üyelik iptali ile birlikte, sisteme kayıtlı olan tüm bilgileriniz silinecektir.

Satılan ürünlerin garantisi var mı ?

 Satışını yaptığımız ürünlerin büyük kısmı tarafımızdan ithal edilmektedir ve tedarikçilerimizin uluslararası garantisi kapsamındadır. Ayrıca bazı ürünlerin ithalatçı veya imalatçı firma garantisi bulunmaktadır. Değişim veya onarım işlemleri garanti veren firmalar tarafından yapılmaktadır.

Kredi Kart Bilgilerim Sisteminizde kayıtlı kalıyor mu?

Kredi kart bilgileriniz hir bir şekilde sistemizde kayıt altında tutulmaz. SSL sertifikalı güvenli ödeme sayfasında girilen kişisel bilgileriniz orijinalkulup.com tarafından saklanmaz ve kayıt edilmez. Bu hassas bilgiler banka güvencesi altında tutulmakta ve tarafımızdan görüntülenememektedir.Bu nedenle her siparişiniz için kart bilgilerinizi yeniden girmeniz istenir.

Kredi Kartı ile alışveriş güvenli mi ?

orijinalkulup.com kredi kartı ödemelerinde Garanti Ortak ödeme sistemini kullanmaktadır. Garanti ortak ödeme sistemi 128 bit SSL güvenlik sertifikası ile bilgilerinizi korumakta ve ayrıca Uluslararası Güvenlik Platformu ile 3 boyutlu güvenlik sağlamaktadır.Uluslararası Güvenlik Platformu, sanal alışveriş işlemlerinin güvenliğinin arttırılmasi için Visa tarafından geliştirilmiş en gelişmiş sistemdir. Sistemin Visa kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına "Verified by Visa", MasterCard kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise "SecureCode" isimleri verilmektedir. Kredi kartınız ile güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

TC Kimlik Numaram neden isteniyor ?

Orijinal Kulüp'den satın aldığınız ürünler için vergi yükümlülüğümüz dolayısı ile fatura kesme zorunluluğumuz bulunmaktadır. Fatura işlemlerinde yasalar gereği nihai tüketicinin TC kimlik numarası bulunma zorunluluğu bulunmaktadır. Üyelerimizin tüm kişisel bilgileri gibi TC kimlik numaraları da özenle ve hassasiyetle gizli tutulmakta ve yalnızca yasaların izin verdiği çerçevede kullanılmaktadır. Bu konu ile ilgili maliye tarafından iletilen bilgi aşağıdaki gibidir;

3 Seri Nolu Vergi Kimlik Numarası Genel Tebliği ile 01.01.2007 tarihinden itibaren, Maliye Bakanlığınca belirlenen işlemlerin yapılması için vergi kimlik numarası olarak yalnızca Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası kullanılması zorunluluğu getirilmiştir.
Bu zorunluluk kapsamında gerçek kişilerin yaptıkları iş ve işlemlerde 11 haneli T.C. Kimlik numaralarını kullanmaktadırlar. Mükellefler, hem vergi dairelerinin hemde mali müşavirlerin kendilerine, nihai tüketicilere yapılan satışlarda faturaya nihai tüketicinin T.C. Kimlik numarasının bulunmasının zorunlu olduğu, aksi halde faturada yer alması gereken asli unsurlardan birisi eksik olduğundan ceza uygulaması ile karışılacaklarını belitmişler."

Telif Hakları

orijinalkulup.com internet sitesindeki tüm bilgi ve görsellerin izinsiz kopyalanması, yayınlanması yasaktır. Telif hakları saklıdır.